Load

İleri İtaat

Temel İtaat eğitimine köpeğiniz 6 aylıkken başlanırken, İleri itaat eğitimine başlamak için köpeğinizin 9 aylık olması gerekir. Aslında bu başlangıç zamanları tamamen köpeğinizin karakteri ve durumuna göre değişebilmektedir. Bazı durumlarda köpeğin karakterine göre Temel ve İleri İtaat eğitimleri birlikte verilebilmektedir. İleti itaat eğitimi tasmasız bir eğitimdir. Bu eğitim programıyla birlikte köpeğiniz, Temel İtaat eğitiminde öğrendiği tüm komutları tasmasız bir şekilde gerçekleştirmeyi öğrenir.  İleri itaati; köpeğin, sahibini gerçek anlamda lider olarak benimsemesi olarak tanımlayabiliriz. Ortamda fiziksel bir bağ, kayış olmasa bile köpek liderlik bağıyla sahibine, yani lidere bağlıdır.

– Gel: Köpeğin, o an ne yapıyorsa bırakıp, sahibinin yanına gelip, tam karşısında oturarak bir sonraki komut için hazır şekilde beklemesidir.

– Yanıma/Yaklaş: Köpeğin, “gel” komutunun ardından, sahibin sol yanında oturma pozisyonu almasıdır.

– İzle/Takip: Köpeğin, tasmasız biçimde sahibinin yanında, onun hızına ayak uydurarak yürümesi, o durduğunda durup oturması, hareket ettiğinde hareket etmesidir.

– Otur: Sahibin, yürürken verdiği “otur” komutuna köpeğin uyması, sahibin ise yürümeye devam etmesidir. İkinci bir komuta değin köpeğin bulunduğu yeri çeldirici ve dikkat dağıtıcılara rağmen korumasıdır.

– Yat: Köpeğin, durur, oturur, yürür ya da koşar vaziyetteyken “yat” komutunu icra etmesi, ikinci bir komuta kadar da pozisyonunu çeldiricilere ve dikkat dağıtıcılara rağmen korumasıdır.

E BÜLTEN

Yeniliklerden Haberdar olmak için lütfen adresinizi bizimle paylaşın !

BİLGİ FORMU

Bilgi Formu

Lütfen tüm alanları eksiksiz doldurunuz.