Load

Alan Koruma

 

Bu eğitimi açıklamadan önce öncelikle “Alan Koruma” eğitimi hangi köpekler için gereklidir sorusuna yanıt vermemiz gerekir;

Genel olarak daha çok arkadaş ve oyuncu köpeklerde (Golden, Labrador, Cocker,  Terrier vb.) Temel ve İleri İtaat eğitimlerinin alınması yeterlidir. Bu cins köpeklerimiz varsa, daha önce bahsettiğimiz iki eğitimi almaları onlar için yeterlidir.

Alan koruma ve Bodyguard eğitimleri daha çok görev köpekleri için geçerlidir. (Alman Kurdu, Doberman, Rottweiler , Boxer vb.) Ancak ne olursa olsun Alan Koruma ve Bodyguard eğitimi köpeğin cinsinden daha çok köpeğinizin karakteri ile ilgili bir eğitimdir.

Yine köpeğinizin karakterine bağlı olarak bu eğitimi alma yaşı değişmekle birlikte genellikle 1  yaşından sonra bu eğitime başlanır.

Bu eğitimle birlikte köpeğinizin, Ev, Fabrika, Villa, Arazi ve buna benzer korunmasını istediğiniz yerleri koruması sağlanır. Eğitim süresi için Temel ve İleri İtaat eğitimleri gibi net bir süre vermek zordur. Çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi bu süre de tamamen köpeğiniz ile doğrudan ilgilidir. Bu süre 1-2 ay sürebileceği gibi daha uzun bir zamanda alabilmektedir.

E BÜLTEN

Yeniliklerden Haberdar olmak için lütfen adresinizi bizimle paylaşın !

BİLGİ FORMU

Bilgi Formu

Lütfen tüm alanları eksiksiz doldurunuz.